Aralık
31

Türkiye’de gerçekleşen paranormal olaylar…

Azıcık adrenalin…

Davutlu Köyü (Karadedeler Olayı)

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Davutlu köyünde yaşandığı iddia edilen Karadedeler olayını mutlaka duymuşsunuzdur. Filmi bile yapılmıştı hatta. Söylentiye göre, 1989 yılının bir gününde köylüler hava karardıktan sonra cinî varlıklar görüyorlarmış. O günden sonra belli bir süre köy halkı evden dışarı adımını atmamış. Bu olay gazetelerde yayınlanınca işin aslını öğrenmek için bir gazeteci köye gitmiş. Gazetecei H.B. köylülerle röportaj yapmış ve herkes de varlıkları gördüğünü iddia etmiş. Ancak ne var ki 11 gün boyunca sıradışı bir şeye rastlamamış. Gazeteci H.B. kamerasını 14 yaşındaki bir çocuğa bırakıp köyden ayrılmış. Paranormal bir şey olursa çocuğun kayıt altına alması için. Üç gün sonra H.B. jandarmalar tarafından göz altına alınmış. Köydeki üç ayrı evde yedi kişi parçalanarak öldürülmüş, kamerayı verdiği çocuk da dahil. 3 Şubat 1989’da bir ormanda H.B.’nin giysileri ve not defteri bulunmuş, kendisinden bir daha haber alınamamış. H.B.’yi sorgulayan jandarma ise yıllar sonra bunalıma girerek intihar etmiş.

129 No’lu Apartman

İddiaya göre 2009 yılında meydana gelen olayda ODTÜ’de okuyan iki kız öğrenci, gece yarısı 01:00 sularında mumlarla bir takım ayinler yapmışlar. 129 no’lu apartmanın en üst katında kalan öğrenciler o gece dairelerinde gizemli bir şekilde ölmüşler. Apartman sakinlerine göre öldükleri gece şiddetli bir deprem olmuş ve tüm apartmanda eşyalar sağa sola savrulup camlar kırılmış. Bu olay üzerine apartman anında terk edilmiş. Daha sonra ise içeri girme cesaretinde bulunanlar, tarif etmesi zor kokular duyduklarını ve camların kendi kendilerine kırıldığını gördüklerini söylemişler.

Yusuf Ziya Paşa Köşkü

Başyaverliğinin yanısıra çok zengin bir tüccar olan Yusuf Ziya Paşa, Rumelihisarı’na masallardaki şatolara benzer bir köşk yaptırmak istemiş. Söylentiye göre o kadar kıskançmış ki güzel karısını kimsenin görmesini istemiyormuş. Bu köşk aynı zamanda eşinin güzelliğine yakışır derecede olmalıymış. 1910’da başlayan inşaat I. Dünya Savaşı’nın patlak vermesi ve Yusuf Ziya Paşa’nın ekonomik sıkıntıya düşmesinden dolayı bitirilememiş. Eşi de ona ihanet edince kalbi kırılmış ve köşkün tamamlanmasını hiç istememiş.

Yıllar boyunca köşkün çevresinde yaşayan insanlar köşkün boş katlarında geceleri uzun saçlı genç bir kadının gezindiğini belirtmişler. 1990’lı yıllarda ise köşkün inşaatında çalışan işçiler aynalarda eski elbiselere bürünmüş bir kadın hayaleti gördüklerini, hatta piyano çaldığını işittiklerini iddia etmişler. Şimdilerde ise müze olarak kullanılıyor ve hâlâ perili köşk olarak anılmakta.

Issız Cuma Mezarlığı

Çanakkale’nin Yenice ilçesine bağlı Seyvan ve Çakıroba Köyleri arasında bulunan ‘Issız Cuma’ cami mezarlığında yaşandığı söylenen sır dolu olaylar tüyler ürperten cinsten. 1335 yılında yapılan caminin etrafında başka bir yapı bulunmadığı için ‘ıssız’ adı verilmiş. Cami avlusunda bulunan mezarlık ise 680 yıllık. Mezarlığa defnedilen bir anne ve bebeğinin birbirinden ayrı yapılan mezarları, tanıklara göre her seferinde yeniden birleşmiş. 52 yıl önce bir kız bebek dünyaya getiren Hatice E., doğumun ardından kısa süre sonra hayatını kaybediyor.

‘Ayşe’ adı verilen minik bebek de doğumdan 20 gün sonra hayata gözlerini yumuyor. Ayşe bebek, annesinin bulunduğu mezarlığa defnediliyor. Birkaç gün sonra ziyarete giden yakınları, iki mezarın birbirine birleştiğini görünce şok oluyorlar. Mezarları ayıran aile fertleri, bir sonraki ziyarette mezarların tekrar birleştiğini görüyorlar. Bu olay birkaç kez tekrarlandıktan sonra, yakınları anne ve kızın mezarlarını olduğu şekilde bırakmaya karar veriyorlar. Mezarlığı ziyaret edenler de bu ilginç olay karşısında şaşkına dönüyor. Bu olay, Siccin 2 adlı filme de konu ediliyor.

 

milliyet.com.tr’den alıntıdır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0