Ocak
14

Makyaj hileleri

 

Ne yapsam  beceremiyorum demeyin. Bir okuyun bakalım aşağıdaki notları.

 1. Kalın kaşlar her zaman daha genç gösterir. Ayrıca daha doğal kaşlar için farklı renk ve dokuda ürünler kullanabilirsin, siyah yerine.
 2. Krem ürünler her zaman daha doğal bir sonuç verir. Pudra ürünler azaldı zira baya. Özellikle krem allığa geçebilirsiniz.
 3. Koyu göz çevresi ve ciltteki koyu lekeler için baz olarak şeftali-pembe alt tonlu bir corrector kullanabilirsiniz.
 4. Dudak merkezine uygulanan parlatıcı daha dolgun bir görünüm veriyor evet.
 5. Kısa yoldan çarpıcı bir makyaj ve bakımlı bir görünüm için parlak tonlu rujlar kullanın. Kırmızı bu seçeneklerin en klasiği, benim tercihim de turuncu. Favori öneri bence, çak parlak ruju çık dışarı, mis gibi.
 6. Göz makyajına cilt makyajından önce başlamak dökülen far probleminin önüne geçer.
 7. Kaş kemiğine uygulanan highlihghter kaşları ve bakışları daha kalkık ve şekilli gösterir.
 8. Göz kapağına veya altına bulaşan maskarayı temizlemek için önce kurumasını bekleyin sonra tırnağınız veya temiz bir maskara fırçası ile kazıyın.
 9. Elmacık kemiklerinizin tam üstüne uygulanan allık daha taze ve genç gösterir.
 10. Yoğun fondöteninizi inceltmek ve daha doğal bir sonuç için ürünü nemlendiricinizle karıştırabilirsiniz.
 11. Göz pınarına uygulanan aydınlatıcı veya açık tonlu bir far anında daha canlı ve dinlenmiş bakışlar sağlar. (35 + kullanmayan var mı?)
 12. Eyeliner gözler kapalıyken değil, açıkken ve tam karşıya bakarken sürülür. Bu artık her makyaj videosunda görebileceğiniz bir yöntem.
 13. Far sürerken çizgiyi bozmaması için 2-3 cm uzunluğunda bant kesip, farın bitim yerine denk gelecek şekilde yapıştırabilirsiniz. Üstüne farınızı sürün ve pürüzsüz çizgi elde edin.
 14. Maskara maskara maskara. Hele ki sürekli maske taktığımız bu dönemde maskara kullanmayı ihmal etmeyin.
 15. Göz makyajında parlak tonlar moda şu sıralar. Gözlerinize kahve tonlarında bir baz ile bir ton açık renk parlak bir farı göz pınarınızın biraz üstüne sürerek canlılık katabilirsiniz.
 16. Makyaj öncesinde nemlendirici kullanın.
 17. Far sürmek için artık boyama fırçasına benzeyen fırçalardan alın. Eskiden kısa ve sert olarak paletin içinden çıkan fırçalar istenen görünümü vermiyor. Farı dağıtabileceğiniz yumuşak uçlu fırçalar kullanın.

 

+1
0
+1
2
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0