Şubat
02

The Crow (Oyuncu Brandon Lee’nin trajik ölümü)

 

Brandon Lee 31 Mart 1993’te, The Crow (Karga) film setinde boş sanılan tabancadan çıkan mermiler nedeniyle 28 yaşında trajik bir şekilde hayatını kaybetti. Bruce Lee’nin oğlu olan Brandon Lee’nin ölümü  de aynı babasının ölümü gibi trajik. Bruce Lee, filminin çekimleri devam ederken ağrı kesici istediği arkadaşından aldığı hapı içtiğinde bir daha uyanamıyor aslında onun ölümü de hala şaibesini koruyor.

Brandon Lee filmde mezarından uyandıktan sonra evine gelip flashback yaşadığı (nişanlısının tecavüze uğradığı ve öldürüldüğü) sahnede, sırtına kurşun sıkılarak vuruluyor. Filmden önce de babası gibi öleceğine dair öngörüde bulunduğu söyleniyor. Üstelik 17 gün sonra nişanlısı ile evleneceklermiş.

58 günlük çekim sürecinin 52. gününde bu trajik olay gerçekleşmiş ve kurşun, Funboy karakterini oynayan Michael Massee’nin ateşlediği tabancadan çıkmış. Oyuncu, hiçbir ihmali olmamasına rağmen bu travmadan çıkabilmek için 1 yıl boyunca oyunculuğa geri dönüp dönmemeyi düşünmüş. Geri dönmüş fakat söylediğine göre ömrü boyunca filmi izlememiş.

Vurulduğu sahne 60-70 kez tekrarlanmış, sonuncusunda silah dolu çıkıyor. Brandon’ın ölüm anının filmde izlenebileceğini söyleyenler yanılıyor zira ölüm anı dava sonucunda haklı olarak  imha edilmiş. Filmin kalan sahneleri Brandon olmamasına rağmen CGI teknolojisi kullanılarak tamamlanmış.

Filmin konusu ise;

Dark City ile de bilinen Alex Proyas’ın yönettiği filmde, rock müzisyeni Eric Draven’in sevgilisi bir grup serseri tarafından tecavüze uğruyor ve ardından olay yerine gelen Eric aynı serseriler tarafından öldürülüyor. Daha sonra bir karga tarafından hayata geri döndürülen Eric, sevgilisinin intikamını almaya başlıyor.

Filmi Netflix’de Ölümsüz Aşk adı ile bulabilirsiniz. İzlenmesi gereken kült bir yapım.

‘Yağmur her zaman yağmaz.’

+1
1
+1
2
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0