Belki birkaç aydır çok çalışanlar ve gözünden kaçanlar için…

Ekim 2021’de vizyona giren film aynı isimli bilimkurgu romanından uyarlamadır. IMAX olarak da gösterime girdi. Tanıyanlar için Zendaya de var filmde, bir de Javier Bardem. Görüntüler çok şahane.

10191 yılında Dük Leto Atreides, evrendeki en değerli maddenin tek kaynağı olan Dune olarak da bilinen tehlikeli çöl gezegeni Arrakis’in yönetimini kabul eder. İnsan yaşamı, insanüstü düşünce düzeyleri sağlar ve ışıktan hızlı seyahati pratik hale getirir. Leto, fırsatın düşmanlarının kurduğu karmaşık bir tuzak olduğunu bilse de, Bene Gesserit cariyesi Leydi Jessica’yı, genç oğlu ve varisi Paul’u ve Arrakis’in en güvenilir danışmanlarını yanına alır. Leto, dev kum solucanlarının varlığıyla tehlikeli hale gelen baharat madenciliği operasyonunun kontrolünü ele alır. Acı bir ihanet, Paul ve Jessica’yı derin çölde yaşayan Arrakis’in yerlileri olan Fremenlere götürür.

Tür / Bilimkurgu.

Yönetmen: Denis Villeneuve

Oyuncular: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Zendaya, David Dastmalchian, Stephen Henderson, Charlotte Rampling, Jason Momoa, Javier Bardem

IMDB Puanı: 8.2 Fragman burada.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0